Społeczna Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Cyberuzależnienia - konferencja Społecznej Akademii Nauk w MDK w Radomsku


Cyberuzależnienia

31 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się konferencja metodyczna pt. "Cyberuzależnienia. Zjawisko i uwarunkowania. Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny dziecka". To już kolejne tego typu wydarzenie w Radomsku zorganizowane przez Społeczną Akademią Nauk w Łodzi.

- Cyberuzależnienia to bardzo ważny problem społeczny, a my jako Akademia Profilaktyki działamy według maksymy "Lepiej przeciwdziałać niż leczyć" - mówi Mirosław Olszewski, dyrektor organizacyjny Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk. - Gościmy, profesorów, doktorów, psychologów, wychowawców, studentów mieszkańców Radomska i powiatu...

Jak dodaje, to nie pierwsze i nie ostatnie przedsięwzięcie SAN w Radomsku.

- W październiku ruszamy z nowym projektem. Będą to działania profilaktyczne organizowane z naszymi partnerami z regionu radomszczańskiego. Nasza Akademia będzie opowiadała na aktualne zapotrzebowanie programów profilaktycznych - zapowiada Mirosław Olszewski.

Podczas wtorkowej konferencji prelegenci mówili o wpływie nowych mediów i technologii cyfrowych na rozwój edukacyjny i emocjonalny dzieci, o coraz większej aktywności nastolatków w sieci i związanych z nią obszarów potencjalnego ryzyka, o agresywnych zachowaniach powstających pod wpływem gier komputerowych oraz szeroko pojętej profilaktyce. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się rozpoznawać zagrożenia wynikające z dostępu młodzieży do nowoczesnych technologii cyfrowych, poznać sposoby zwalczania tych zagrożeń oraz udzielania pomocy osobom uzależnionym.

Jak mówi prowadzący konferencję prof. Mariusz Jędrzejko, wciąż nie znamy skali problemu cyberazależnień.

- Nie ma ogólnopolskich badań. Przypuszcza się, że cyberzaburzenia mogą dotyczyć od 5 do 7 procent młodych ludzi i znacznie wyższego odsetka osób, które są zawodowo związane z technologiami cyfrowymi - wyjaśnia prof. Mariusz Jędrzejko. - Mechanizm cyberuzależnienia jest inny niż w przypadku uzależnień od narkotyków czy alkoholu. Tutaj nie musimy zabierać komputera, telefonu, ale musimy modelować relacje..

Źródło: radomsko.naszemiasto.pl

           
Akademia Profilaktyki SAN to platforma edukacyjna ukierunkowana na upowszechnianie najnowszych rozwiązań metodycznych oraz wiedzy w zakresie profilaktyki społecznej i profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień. Działamy poprzez: badania i diagnozy społeczne; studia naukowe i analizy problemów; nowoczesne wydawnictwa – tradycyjne i multimedialne; konferencje i warsztaty metodyczne oraz zajęcia edukacyjno-profilaktyczne adresowane m.in. do: rad pedagogicznych placówek oświatowych (szkół, przedszkoli, bibliotek), opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, uczniów i rodziców; konferencje i seminaria naukowe; warsztaty metodyczne dla kuratorów sądowych, zespołów ratownictwa medycznego, samorządowych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, straży miejskich i gminnych. zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!